سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ | Oct 20, 2020
ارتش عراق

حوزه/ یک مقام ارشد در وزارت کشور عراق، از ناکام ماندن نقشه تروریستی داعش برای حمله به بارگاه‌های ائمه(ع) و منزل حضرت آیت الله سیستانی خبر داد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، یک مقام ارشد در وزارت کشور عراق از ناکام ماندن نقشه تروریستی داعش، برای حمله به بارگاه‌های ائمه(ع) و منزل حضرت آیت الله سیستانی خبر داد.

مدیر کل اطلاعات و مبارزه با تروریسم در وزارت کشور عراق به روزنامه الصباح گفت: داعش قصد داشت با هدایت رهبران این گروه در خارج از کشور سه عمیات تروریستی جداگانه علیه بارگاه‌های ائمه در شهرهای کربلا، نجف اشرف و سامرا و منزل آیت‌الله سید علی سیستانی و مسجد کوفه و بصره انجام دهد.

به گفته این مسئول، داعش تعدادی خودروی بمب‌گذاری شده و ده‌ها عامل انتحاری با تابعیت‌های مختلف را با همکاری برخی قاچاقچیان جهت تسهیل ورود به داخل استان‌های مذکور و آوردن سلاح و مهمات آماده کرده بود.

ابوعلی البصری گفت: هواگردهای گروه اطلاعاتی بر فراز مناطق رقه و المیادین سوریه و مناطقی در عراق در مجاورت با مرزهای سوریه برای رصد تحرکات این نقشه‌ تروریستی به پرواز در آمدند، به ویژه این که براساس پیش‌بینی‌های ما، داعش برای عملیات تروریستی گسترده‌ای جهت بالا بردن روحیه اعضای خود تلاش می‌کند.

انجام عملیات در سوریه و عراق و استفاده از جنگنده‌های اف16

البصری افزود: بعد از اینکه به اطلاعات لازم درباره این حمله دست یافتیم این اطلاعات را به حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق و قاسم الاعرجی، وزیر کشور دادیم تا با طرح پیش‌دستانه‌ای برای ناکام گذاشتن نقشه داعش موافقت کنند. این طرح شامل هماهنگی با فرماندهی عملیات مشترک و استفاده از جنگنده‌های اف16 برای هدف قرار دادن تجمعات داعش و هماهنگی با فرماندهی نیروهای مسلح و نیروهای ائتلاف چهارگانه (روسیه، ایران، سوریه و عراق) برای انجام حملات هوایی به مناطق تجمع تروریست‌ها در المیادین سوریه بود. تروریست‌ها قصد داشتند از طریق منطقه القائم عملیات خود را علیه بارگاه‌های ائمه انجام دهند.

وی گفت: براساس اطلاعات موثقی که به دست آورده بودیم هفت هدف مهم در مراکز تجمع تروریست‌ها و خودروهای بمب‌گذاری شده در منطقه المیادین سوریه و اطراف شهر القائم بمباران و منهدم شد. این حمله قبل از اینکه این خودروها به کربلا، نجف، سامرا، کوفه و بصره برسند صورت گرفت و طی آن ده‌ها تروریست کشته شدند.

البصری گفت: نیروهای حشد شعبی که در مرزها هستند روز جمعه توانستند یک تانکر را توقیف کنند که حامل سلاح‌هایی بود که به عملیات تروریستی مذکور مربوط می‌شد.

 مدیر کل اطلاعات و مبارزه با تروریسم در وزارت کشور عراق گفت: داعش قصد داشت از طریق رهبران این گروه در خارج از کشور، سه عملیات تروریستی جداگانه علیه بارگاه‌های ائمه در شهرهای کربلا، نجف اشرف و سامرا و منزل آیت الله سید علی سیستانی و مسجد کوفه و بصره انجام دهد.

به گفته این مقام،  داعش تعدادی از خودروهای بمب‌گذاری شده و ده‌ها عامل انتحاری با تابعیت‌های مختلف را با همکاری برخی قاچاقچیان جهت تسهیل عبور سلاح به داخل استان‌های مذکور آماده کرده بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8