سه‌شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ | Sep 29, 2020
آیت الله سیستانی

حوزه/ دفتر حضرت آیت الله سید علی سیستانی به تعدادی از سؤالات در خصوص بیماری کرونا؛ از جمله عدم جواز معاشرت مبتلایان با دیگران و جایز بودن اختصاص زکات و سهم امام (ع) از خمس با رعایت ضوابط شرعی برای مبارزه با این بیماری و کمک به دیگران پاسخ داد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، دفتر حضرت آیت الله سید علی سیستانی به تعدادی از سؤالات در خصوص بیماری کرونا؛ از جمله عدم جواز معاشرت مبتلایان با دیگران و جایز بودن اختصاص زکات و سهم امام (ع) از خمس با رعایت ضوابط شرعی برای مبارزه با این بیماری و کمک به دیگران پاسخ داد.

  بسم الله الرحمن الرحیم

دفتر آیت الله سید علی حسینی سیستانی

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشور های جهان گسترش یافته و تعداد مبتلایان به این ویروس روز به روز رو به افزایش است و ما از موضع آیت الله سیستانی در خصوص وجوب رعایت دستور العمل ها و توصیه های طرف های ذیربط با هدف جلوگیری از این اپیدمی خطرناک از جمله جلوگیری از برگزاری تجمعات و حضور در آن با هر هدفی مطلع شدیم و اکنون تعدادی سؤال داریم که آن را تقدیم محضر معظم له می کنیم.

اول: آیا باید از تعامل با کسانی که  احتمال دارد مبتلا به این بیماری باشند مثل دست دادن، در آغوش گرفتن و بوسیدن و امثال آن دوری کرد؟ آیا جایز است بدون استفاده از اقدامات احتیاطی مثل پ