دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 10, 2020
نشست مبانی و نوآوری‌های کلامی شهید صدر

حوزه/ هم‌زمان با ایام دهه ولایت، پژوهشگاه شهید صدر با همکاری بنیاد امامت، نشست تخصصی بررسی مبانی، رویکردها و نوآوری‌های شهید صدر را همراه با نقد و بررسی کتاب پژوهشی درباره ولایت، اثر علامه شهید سید محمدباقر صدر برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، هم‌زمان با ایام دهه ولایت، پژوهشگاه شهید صدر با همکاری بنیاد امامت، نشست تخصصی بررسی مبانی، رویکردها و نوآوری‌های شهید صدر را همراه با نقد و بررسی کتاب پژوهشی درباره ولایت، اثر علامه شهید سید محمدباقر صدر برگزار می‌کند.

 استاد شهید آیت‌الله سید محمدباقر صدر از جمله اندیشمندان معاصر است که اندیشه‌ها و رویکردهای ویژه‌ای در عرصه علم کلام داشته است. وی با به‌کارگیری شیوه حساب احتمالات در مباحث کلامی، روشی نو را به بحث از مسائل کلامی وارد کرد که همچنان آثار و ثمرات این نوآوریِ روشی نیازمند پژوهش است. همچنین شهید صدر در آثار متعدد خود در سطح مبانی، رویکردها و اندیشه‌های کلامی پژوهش‌های گوناگونی داشت و در هریک از این عرصه‌ها نوآوری‌هایی را رقم زد.

 این نشست با حضور جناب حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالحسین خسروپناه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدتقی سبحانی و جناب آقای دکتر حسن لاهوتیان می‌شود.

زمان: یک‌شنبه، ۱۲مرداد۱۳۹۹، ساعت: ۹تا۱۲
آدرس: قم، خیابان معلم، معلم ۱۰، بنیاد فرهنگی امامت

 براساس دستورالعمل‌های بهداشتی، جلسه با ظرفیت محدود برگزار می‌شود؛ لطفاً برای حضور با شماره ۰۹۱۲۷۵۴۰۱۳۱ هماهنگ کنید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8