سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 4, 2020
آیت الله ناصری یزدی

حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد بر شناسایی نخبگان و استعدادهای برتر جامعه ایثارگری کشور تأکید کرد و گفت: بنیاد شهید باید برای فرزندان و خانواده های شهدا و ایثارگران علاوه بر بحث اشتغال، به لحاظ فرهنگی، آموزشی و تربیتی هم توجه بسیار خاصی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، اظهار داشت: بنیاد شهید باید برای فرزندان و خانواده های شهدا و ایثارگران علاوه بر بحث اشتغال، به لحاظ فرهنگی، آموزشی و تربیتی هم توجه بسیار خاصی داشته باشد.

وی با بیان اینکه نخبگان بسیاری در جامعه ایثارگری داریم، گفت: باید سعی کنیم این استعدادها به درستی شناسایی شده و از ظرفیت آنها در پیشرفت کشور استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تأکید بر اینکه متأسفانه ما نسبت به آموزش و تربیت در کشور بی توجهی می کنیم، بیان داشت: بسیاری از نخبگان ما بلافاصله پس از اینکه در دانشگاه قبول می شوند، با پیشنهادهایی از سوی کشورهای خارجی روبرو می شوند که به آن نقاط بروند ولی ما برای جذب همین جوانان برنامه ای نداریم.

آیت الله ناصری یزدی تأکید کرد: متأسفانه برخی از شرکت ها الان به صورت کاملا روشن و شفاف در کشور اعلام می کنند که زمینه مهاجرت نخبگان به کشورهای دیگر را فراهم می کنند؛ باید علاوه بر اینکه جلوی این موضوع گرفته شود، زمینه شکوفایی و استعداد کامل از ظرفیت های آنها استفاده شود.

امام جمعه یزد یکی دیگر از مشکلات اساسی امروز در کشور را بحث کاهش فرزندآوری دانست و افزود: متأسفانه این توطئه بزرگی بود که با برخی کم درایتی ها در کشور رواج پیدا کرد و الان به چالش تبدیل شده است.

وی افزود: باید برنامه ریزی لازم را انجام دهیم و با در نظر گرفتن مشوق هایی، مردم را نسبت به فرزندآوری ترغیب کرده و جلوی پیر شدن و فرسوده شدن جمعیت ایران را بگیریم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد به موضوع اشتغال اشاره کرد و گفت: یکی از عرصه هایی که می توان در کشور به صورت ویژه تقویت کرد و علاوه بر اینکه زمینه اشتغال را به صورت گسترده فراهم می کند، پیشرفت اقتصادی کشور را هم به دنبال دارد، بحث صنایع پوشاک است.

آیت الله ناصری یزدی با تأکید بر اینکه صنایع پوشاک نیاز به تخصص و اعتبار اولیه زیادی ندارد گفت: الان بازار پوشاک ایران به دست کشورهایی از جمله چین و ترکیه افتاده و باید جلوی این موضوع را با تقویت صنعت پوشاک داخل بگیریم.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: در صورتی که ما بتوانیم کارگاه های خانگی و کوچک پوشاک را تقویت کنیم و به صورت کامل بازار پوشاک داخل را با محصولات ایرانی به دست بگیریم، صنایع بسیار دیگر وابسته ای هم در کشور پیشرفت می کند.

انتهای پیام/313/47

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8