سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ | Jan 19, 2021
رئیسی

حوزه/ رئیس قوه قضائیه گفت: مسئولان و سیاسیون از حاشیه‌سازی پرهیز کنند و به مسائل اصلی مردم بپردازند.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه، با بیان اینکه مشکلات معیشتی امروز مردم، راه‌حل‌های اقتصادی دارد نه راهکار سیاسی، افزود: مسئولان و سیاسیون از حاشیه سازی پرهیز کنند و به مسائل اصلی مردم بپردازند. «معیشت» و «مقابله با کرونا»، دو دغدغه اصلی امروز مردم است.

رئیس قوه قضائیه، ادامه داد: تصمیمات ستاد کرونا باید کارشناسانه، متقن و با ثبات باشد و در مقام اجرا، از موضع حاکمیتی به آن پایبند باشند.

وی با اشاره به ابلاغ سند امنیت قضائی، گفت: سند امنیت قضائی، براساس تکلیف قانون برنامه ششم توسعه ابلاغ شد؛ محتوای این سند، حق‌الناس است که قبل از اینکه موضوع مدعیان دروغین حقوق بشر باشد اولا آموزه قرآن کریم و پیامبر رحمت است؛ ثانیا تاکید همیشگی امام و رهبری بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: مهمتر از ابلاغ سند، اجرای سند است؛ همکاران قضائی خود را در اجرای سند، مکلف بدانند. برای اجرای سند امنیت قضائی، نیازمند عزم و اراده جدی هستیم.

وی ادامه داد: موضوع سند امنیت قضائی، حق الناس است؛ این حق قبل از غربی‌ها مورد تاکید نبی مکرم اسلام بوده است؛ ممکن است بگویند مواد سند امنیت قضائی در قانون اساسی آمده است؛ مهم اراده اجرای این موارد است.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه مهمتر از شکست سیاسی آمریکا در تداوم تحریم تسلیحاتی، لغو همه تحریم‌های ظالمانه اقتصادی امریکا و غربی‌ها علیه ایران است که متاسفانه روز به روز، در حال افزایش است، بیان داشت: باید تولید قدرت کنیم تا بتوان با دست پر مقابل زورگویان ایستاد؛ ساز وکار تولید قدرت بی‌اثر کردن تحریم‌ها و تسهیل معیشت مردم است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه کسانی که تصور می‌کنند می‌توانند مرتکب جرم شوند و با فرار از کشور از چنگال عدالت بگریزند، سخت در اشتباهند، اظهار داشت: دولت‌های غربی پناهگاه مفسدان اقتصادی و دزدان بیت‌المال نشوند؛ پول این‌ها برای شما برکتی ایجاد نمی‌کند؛ باید به مردم و خزانه کشور برگردد. کسانی که به بیت‌المال دست‌اندازی کرده‌اند بدانند آرام نخواهند بود و اموال به یغما رفته را بازخواهیم گرداند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8