یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 13, 2021
آیت الله علوی گرگانی

حوزه/حضرت آیت‌الله علوی گرگانی گفتند: سازمان اوقاف باید اجرای امینانه نیت واقفان را اولویت اصلی خود بداند و با جدیت به دنبال احیای موقوفات و بهره‌مندی اقشار مختلف مردم از مواهب وقف باشد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیت‌الله علوی گرگانی در جمع مدیرکل و معاونان اوقاف استان قم اظهار کردند: به سهم خودم از تلاش‌های مجموعه اوقاف قم به خاطر تلاش در راستای تامین نیازهای مادی و معنوی جامعه تشکر می‌کنم.

ایشان افزودند: واقفان خیراندیش در گذشته ناظر به نیازهای روز جامعه، وقف‌هایی داشته‌اند و آثار و برکات این اقدام آنها هنوز در اختیار ما قرار دارد، امروز بر عهده ماست که این سنت حسنه را تداوم بخشیم و میراث وقف را به نسل آینده واگذاریم.

معظم له با بیان اینکه موقوفات باید عام المنفعه باشند و عموم مردم از آنها بهره‌مند شوند گفتند: سه حوزه اصلی نیازهای روز که توسط اوقاف و امور خیریه احصا شده، جزو ضروریات جامعه محسوب می‌شوند و ما هم به مردم توصیه می‌کنیم در این حوزه‌ها وقف کنند.

استاد حوزه علمیه قم ادامه دادند: یکی از مهمترین مسائل در این زمینه که مورد توجه امام راحل هم بود، این است که در دوران شاه بسیاری از موقوفات آسیب دیده بودند و وقف با آسیب روبرو بود، بعد از انقلاب هم عده‌ای به دنبال سوء استفاده از املاک وقفی بودند ولی ایشان در دیداری که داشتم و پیشنهاداتی داشتم، نسبت به مسئله وقف اهتمام جدی داشتند و با هوشیاری دستور دادند که موقوفات به دقت مورد ثبت و ضبط قرار گیرند و دقیقا در راستای نیت واقفان مصرف شوند.

حضرت آیت‌الله علوی گرگانی تصریح کردند: ممکن است الان هم افرادی باشند که حق موقوفات را ادا نکنند و به دنبال سوء استفاده از املاک وقفی باشند بنابراین باید حساسیت زیادی داشته باشید و اجرای امینانه نیت واقفان را اولویت اصلی خود قرار دهید.

این استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه تمام متولیان و مباشران وقف باید بر اساس ضوابط و دستورالعمل‌های سازمان اوقاف عمل کنند گفتند: امیدواریم با سیاست‌های جدید که ناظر به نیازهای روز جامعه هستند، وقف به اعتلای بیشتری برسد و تمام اقشار جامعه نهایت استفاده از وقف ببرند.

ایشان اظهار کردند: تقوا و رویکرد احسان‌محور، دو عامل اصلی در فعالیت‌های شماست که تاکنون به خوبی از عهده آن بر آمده‌اید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8