دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 25, 2021
کلاتنری

حوزه/ استاندار کهگیلویه و بویر احمد از مشارکت ۲ هزار و ۸۸۰ سفیر سلامت برای طرح«سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» خبر داد و خواستار مشارکت مردم در اجرای موفق تر این طرح شد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از یاسوج، حسین کلانتری، عصر امروز در نشست هماهنگی اجرای طرح محله محور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: طرح مهم و بزرگ محله محور با نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف تشخیص سریع کرونا، قطع زنجیره شیوع آن و اجرای دستورالعمل‌ بهداشتی در استان عملیاتی می شود.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه تمامی فرایند و زیرساخت ها برای اجرای طرح در استان آماده شده است، گفت: این طرح با محوریت دانشگاه علوم پزشکی، سپاه فتح استان و همکاری فرمانداران و توسط ۲ هزار و ۸۸۰ نیروی بسیجی و جمعی از نیروهای دانشگاه علوم پزشکی استان به زودی در استان آغاز  خواهد شد.

وی ادامه داد: طرح شهید سلیمانی با هفت راهبرد و در قالب ۷۳۹ تیم حمایتی، نظارتی و مراقبتی در همه مناطق استان فعالیت می کند و برای اجرای کامل و دقیق این طرح، استان به ۷۰ منطقه تقسیم بندی شده است.

کلانتری با اشاره به اینکه کار شناسایی گروه های با ضریب آسیب پذیری بالاتر بیماری کرونا در استان آغاز شده است، افزود: حفاظت از گروه‌ های آسیب پذیر شامل سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ‌ای، اجرای طرح هدفمند محدودیت‌های هوشمند، تقویت فرایند درمان های سرپایی، کاهش حداکثری موارد بستری و کمک های مومنانه از دیگر برنامه های طرح محله محور در استان است.

اسنتمدار کهگیلویه و بویراحمد، نقش صدا و سیما و رسانه های جمعی استان و همکاری سازمان های مردم نهاد، ائمه جمعه و جماعات، بزرگان و معتمدین در اجرای موفق این طرح را بسیار موثر دانست و تاکید کرد: برای اجرای دقیق و کامل این طرح هر ۲ روز یک بار باید گزارش کامل این طرح ارائه شود.

زیرساخت های اجرای طرح شهید سلیمانی آماده است

سردار خرم دل، فرمانده سپاه فتح استان نیز در این نشست، اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی جدید است و زیرساخت ها برای اجرای آن در همه مناطق استان به خوبی فراهم شده است.  

وی با بیان اینکه، کمک های مومنانه هم در قالب همین طرح انجام می شود، تاکید کرد: سلامت تیم های عملیاتی طرح نیز مورد توجه قرار گیرد.

ضرورت توجه به پیوست رسانه ای طرح شهید سلیمانی

رئوف، مدیرکل صدا و سیمای استان نیز در این نشست از پشتیبانی رسانه ای در اجرای کامل، به موقع و هدفمند این طرح خبر داد.

وی به تدوین برنامه های مختلف، ایجاد تنوع و نوآوری در ارائه اطلاعات، اطلاع رسانی و محتوا سازی برای خروج از روزمرگی و حالت عادی سازی در مقابله با کرونا، در صدا و سیمای مرکز استان اشاره کرد و گفت: برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عموم در اجرای موفق طرح شهید سلیمانی باید پیوست رسانه ای داشت. 

مدیرکل صدا و سیمای استان با تاکید بر اینکه  اولویت برنامه ها در این مرکز موضوع بیماری کووید ۱۹ است، افزود: تنوع در شیوه اطلاع رسانی، میزگردها و کارشناسان در دستور کار قرار گرفته است.

خانواده ها مراقب بیماران زمبنه ای باشند

یزدان پناه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در این نشست، گفت: موضوع قرنطینه و حفاظت از خانواده ها با جدیت مورد توجه و نظارت قرار گرفته است.

وی افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته هفت نفر در استان بر اثر کرونا جان خود را از دست داده است که شش نفر آنها بالای ۷۰ سال سن داشته است.

وی عنوان کرد: خانواده ها به شدت مراقب و مواظب افراد سالمند و دارای بیماری زمینه ای باشند.

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8