یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ | Feb 28, 2021
کتاب مسکن الشجون فی حکم الفرار من طاعون

حوزه/ کتاب "مسکن الشجون فی حکم الفرار من طاعون" اثر مرحوم آیت الله سید نعمت الله جزایری از سوی حجت الاسلام فؤاد سواری مورد تحقیق، تصحیح و تنقیح قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری حوزه، آیت الله سید نعمت الله جزایری از اعلام قرن ۱۰ هجری و فقهای به نام دوره اخباریگری شیعه و در زمان حکومت صفویه، تألیفات فراوانی از خود به یادگار گذاشته است.

یکی از تألیفات ایشان کتاب "مسکن الشجون فی حکم الفرار من طاعون" است که این کتاب را به انگیزه شیوع بیماری وبا در زمان حیات خویش به رشته تحریر درآورده است. 

این کتاب علاوه بر مطالبی پیرامون بیماری همه گیر وبا، حاوی مطالب و نظرات فراوانی در علوم دیگر از جمله فقه، تفسیر، تاریخ، جغرافیا و علوم مختلف می باشد که به این کتاب اهمیت فراوانی عطا کرده است. 

متاسفانه این اثر تاکنون تصحیح و تحقیق نشده بود که در این راستا، حجت الاسلام فؤاد سواری از دانش پژوهان رشته تاریخ مؤسسه آموزشی-پژوهشی امام خمینی (ره) قم در سال‌های ابتدایی دهه ۹۰ شمسی آن را مورد تحقیق، تصحیح و تنقیح قرار داده و کتابی که تاکنون چاپ نشده و تنها چند نسخه خطی از آن موجود می باشد را  به مرحله چاپ و استفاده عموم رسانده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • احمد IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  2 0
  آثار سید نعمت الله جزایری بسیار زییا و با قلم خوبی نگاشته شده است. بارک الله به مصصح کتاب که زحمت کشیده و این اثر رو از قالب نسخه خطی به مرحله چاپ رسونده
 • IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  2 0
  سلام. عرض ادب این کتاب رو چگونه میشه تهیه کرد؟
 • ماجد IR ۲۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  2 0
  احسنت بر شیخ فواد سواری عزیز. ماشاالله بر شما
 • كريم IR ۲۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  2 0
  ماشاءالله
 • مسعود الریاحی IR ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  0 0
  بسیار عالی برجسبی بر فعالیت علمی طلاب و فضلاء يستاهل شيخ فؤاد
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8