پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | Apr 22, 2021
نصرت الله لطفی

حوزه/ قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به اهمیت و ویژگی استثنایی جشن های نیمه شعبان در سال ۱۴۰۰ گفت: جشن های ولادت حضرت قائم(عجل الله تعالی فرجه الشریف) با همراهی مردم و ارگان های انقلابی به صورت شایسته برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، نصرت الله لطفی، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور، امروز در نشست ارزیابی برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی و برنامه ریزی برای اعیاد نیمه شعبان که با حضور حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران و روسا و نمایندگان کارگروه های دهه فجر انقلاب اسلامی و روسای دفاتر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از طریق ارتباط تصویری در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، ضمن گرامیداشت سالروز ورود حضرت امام خمینی(رحمت الله علیه) به شهر مقدس قم در دهم اسفند سال  ۱۳۵۷ و استقرار در این شهر پس از ورود به ایران گفت: به مناسبت این روز، ویژه برنامه هایی به عنوان برنامه های روز بزرگداشت دهم اسفند در شهر مقدس قم برگزار شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در ادامه، به تشریح موضوعات مورد بررسی در این نشست پرداخت و اظهار داشت:  بخشی از جلسه امروز به جمع بندی برنامه های بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ارزیابی اولیه راهپیمایی ۲۲ بهمن و بخشی به برنامه های نیمه شعبان سال آینده اختصاص دارد.

لطفی با بیان این که سال ۱۴۰۰ یک ویژگی خاص دارد، یادآور شد: طلیعه سال ۱۴۰۰ یعنی نهم فروردین، مزین به ولادت منجی عالم بشریت، حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است و پایان سال یعنی ۲۷ اسفند نیز مصادف با سالروز ولادت آن حضرت شده است، بنابراین دو میلاد و دو نیمه شعبان در سال ۱۴۰۰ خواهیم داشت که امیدواریم سال ظهور حضرت قائم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) قرار گیرد. ان شاءالله.

وی افزود: به لحاظ اهمیت این مناسبت و ویژگی استثنایی این سال، همه دستگاه ها و ارگان های انقلابی باید سهمی شایسته در برگزاری این مناسبت داشته باشند.

لطفی با اشاره به صبغه مردمی جشن های نیمه شعبان اضافه کرد: در نظام مقدس اسلامی، همه ارگان ها و مردم، یکپارچه هستند و با توجه به صبغه مردمی جشن های نیمه شعبان و وظیفه همگانی در برگزاری این مناسبت، همه نهادها در کنار مردم در سراسر کشور این جشن ها را به نحو شایسته برگزار کرده و به نوعی ادای دین می کنند و خدمتگزار جشن های نیمه شعبان هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری مراسم راهپیمایی باشکوه خودرویی و موتوری یوم الله ۲۲ بهمن امسال گفت: خداوند قادر متعال را شاکریم که همانگونه که از ابتدای شرایط کرونا اشاره کردیم، مراسم انقلاب اسلامی تعطیل پذیر نیست و در طول سال گذشته با رعایت توصیه ها و دستورالعمل های بهداشتی، مراسم را به صورت سلامت محور و اقتضایی برگزار کردیم.

وی تاکید کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان خادم مردم، در سال ۱۳۹۹ و در شرایط کرونایی، از همان شب اول فروردین، چندین برنامه فوق العاده و ماندگار را برگزار کرد که یکی از این برنامه ها که با هماهنگی و هم افزایی مجموع بقاع متبرکه و اماکن مقدس برای اولین بار در کشور برگزار شد، بانگ 'یا مهدی ادرکنی' شب نیمه شعبان بر فراز بام ها و اماکن مقدس همراه با نورافشانی بود که از برنامه های جذاب و فراگیری بود که شاهد برگزاری آن در کل کشور بودیم.

وی افزود: برنامه های ایام الله دهه فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بر اساس  شعار تعطیل ناپذیری مراسم به صورت سلامت محور برگزار شد.  بر این اساس از شهریور ماه با کارگروه های ۲۴ گانه ای که برنامه ریزی بزرگداشت دهه فجرسال جاری را در دستور کار داشتند همکاری های خیلی خوبی انجام شد و با انسجام، صمیمیت، همدلی و هم افزایی به نوعی که هیچ بخشی از برنامه های دهه فجر تعطیل نشود تمامی برنامه ها از ۱۲ بهمن  تا مهمانی لاله ها یکی پس از دیگری و حسن ختام ایام الله دهه فجر امسال با شور انقلابی مردم عزیز ما  و با احساس تکلیف  دینی  و انقلابی مردم  در تاریخ ماندگار شد.

وی اظهار داشت: سه کلمه کلیدی که  نایب امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، نائب الحجه  و مقتدای عظیم الشان  امت اسلامی مقام معظم رهبری روحی الفدا فرمودند: 'با ابتکار جدید مردم نگذاشتند تعطیل بشود' در واقع خشنودی معظم له از تعطیل نشدن یوم الله ۲۲ بهمن این جشن بی نظیر در دنیا بود که تمامی شهرها و استان ها به صورت منسجم پیروزی انقلاب اسلامی و سرآغاز بر افراشته شدن پرچم عدالت اسلامی در یوم الله ۲۲ بهمن را برگزار کردند.

وی تصریح کرد :نکته دوم که حضرت آقا به عنوان حجتی از شعور انقلابی مردم خواندند و از این حرکت در کنار حرکت عظیم تشییع پیکر پاک و مطهر سردار دل ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نام بردند، نمایش زنده بودن، خستگی ناپذیری، روح فداکاری و شعور انقلابی مردم بزرگ ایران بود.

 قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور عنوان کرد: در برگزاری برنامه یوم الله ۲۲ بهمن برخی از نهادها و ارگان ها به صورت ویژه خوش درخشیدند  و از روز نخست تا پایان با تمام ظرفیت در پی تحقق این ماموریت بودند عزیزان در سازمان بسیج مستضعفین و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ستاد کل نیروهای مسلح، صدا و سیما، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور یک ورود بسیار قوی داشتند و از ابتدا هماهنگی های لازم را با تمامی استان ها داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8